Neden Samsun Cinsel Danışmanlık Merkezi ?

Vajinismus psikolojik bir hastalıktır. Vajinismus hastalığında fiziksel hiçbir sorun yoktur. Bu sebeple çözüm için fiziksel bir müdahale gerekmemektedir. Çözüm için en doğru yaklaşım cinsel terapidir. Cinsel terapiyi ise cinsel terapi alanında eğitimini almış bir cinsel terapist uygulayabilir.

Cinsel terapi, çözüm için yeterli midir? Evet yeterlidir. Vajinismus vajinanın fiziksel yapısından kaynaklı bir hastalık değildir. Vajinismus en önemli cinsel organ olan beynin cinselliğe dair patolojik (hastalıklı) düşünceleri, patolojik duyguları sonucunda gelişen patolojik bir davranıştır. Vajinismus, kendini tehlikeden acıdan korumak isteyen kadının geliştirdiği savunma davranışıdır. Dolayısıyla vajinismusun sebebi psikolojik kaynaklıdır. Danışanın çocukluğundan bu yana öyküsünde olan vajinismusu oluşturan tüm sorunlar tespit edilmelidir, danışana farkındalık kazandırılmalıdır, danışan yeni ve doğru bilgiler almalıdır, sonucunda da danışan yeni ve doğru davranışlar geliştirmelidir.

Vajinismus bataklığın oluşturduğu sivrisinektir, eğer bataklık kurutulmazsa yine sivrisinekle karşılaşabilirsiniz. Cinsel terapi sorunun kaynağını bulup çözdüğü için bataklık kuruyacaktır, hatta kuruyan bakatlığın yerine güzel çiçekler dikilecektir, çiçekler haz alan ve haz veren yeni cinsel hayatı temsil etmektedir. Âmâ hedefiniz sivrisineği ortadan kaldırmak ise kısa süre sonra başka bir sivrisinek yine cinsel hayatınıza dahil olacaktır.

Yaptığımız cinsel terapi, sadece penis vajen birlikteliği vadetmez. Bizim amacımız çifte cinselliğin kadının da erkeğin de hakkı olduğunu kabul ettirmek, kadının da erkeğin de cinsellikten zevk almasını sağlamak, bir ömür karşılıklı keyif alan ve keyif veren bir cinsel hayatı danışanlarımıza kazandırmaktır. Vajinaya yapılan hiçbir fiziksel müdahale, zevk almayı engelleyen, acı çekmeye sebep olan patolojiyi ortadan kaldırmaz. Penis vajen birlikteliğinin acı ile gerçekleştiği bir sonuç başarılı bir çözüm değildir. Vajinismus çözüm programı sonunda keyifli, haz alan ve haz veren bir cinsel birlikteliğin olması gereklidir. 

Neden Biz? Her vajinismus farklıdır, her danışan farklıdır. Standart prosedürün çifte özel uyarlanması gerekir. Biz vajinismus çözüm programlarımızda çifte özel yaklaşımımız ile tüm sorunu çözmeyi başarıyoruz. Standart seans aralıkları yerine çifte özel çözüm süreci ile daha kısa sürede daha hızlı sonuçlar alıyoruz. Çifte özel çözümün en önemli belirleyicisi ise vajinismusun türüdür. 3 günlük çözüm programı, 12 seanslık( ortalama 2 ay ) çözü programı, 12 seanslık( ortalama 1 hafta) çözüm programı vajinismus türüne göre belirlenmiş bazı çözüm programlarıdır.

Çocuk sahibi olmak istiyorsunuz; ağrı, acı ve korku yaşamadan cinsel birleşme yaşamak istiyorsunuz ve evliliğinizi kurtarmak istiyorsunuz, çaresizlik ve ümitsizlik duyguları ile ne yapacağınızı bilemez durumdasınız. Yalnız değilsiniz, çaresiz değilsiniz! Doğru yerde olduğunuzu, yalnız olmadığınızı, bu işi başarabileceğinizi okurken bile iyi hissettiğinizi fark edebilirsiniz.
 

Özne Psikoloji
Psikolog & Cinsel Terapist 
Sema KAHVECİ KAANOĞLU

Samsun Psikolog, Cinsel Terapist Sema Kahveci Kaanoğlu
Sema Kahveci Kaanoğlu
Psikolog , Cinsel Terapist