Kadinlar Orgazm Oluyor Mu ?

Samsun Kadinlar Orgazm Oluyor Mu ?

KADINLAR ORGAZM OLUYOR MU?

Kadın,  cinsellikten zevk alacağını bilmiyor,

Kadın, cinsellikte erkeği önceliyor,

Kadın, öylece duruyor,

Kadın, neyden haz aldığını bilmiyor,

Kadın, neyden haz alacağını da bilmiyor,

Kadın, bilse de söyleyemiyor,

Kadın, isteksizlik yaşıyor,

Kadın, ORGAZM olmuyor.

 

Araştırmalar Türkiye’de kadınların yaklaşık olarak %20’ sinin orgazm olduğunu söylüyor. Diğer % 80 orgazm olmadan yaşıyor ve ölüyor. Çünkü cinselliğin keyfi ve sefası erkekte, kadın ise erkeğin sonucu için sadece bir aracı.  Bir sürü sebep sıralayabiliriz kültürel yapımız, erkek egemen toplum yapısı, dinin erkek bakış açısıyla ve yanlış yorumlanması vb.   

 

Ama benim yazmak istediğim şey sebepler değil. Artık bazı kadınlar cinselliğin zevkli olduğunu, kadınların da orgazm olabileceğini, bu işin karşılıklı bir keyif alma yöntemi olduğunu uzmanlardan, sosyal medyadan, kitaplardan, televizyondan, arkadaş sohbetlerinden duydular. Duymayanlar da yakında duyacaklar. Sorun şu ki, ilişkilerde bir kısır döndü var ve bunun değişmesi lazım.  Erkek cinsel hayatı dolu dolu ve güzel geçsin istiyor ama bunu sadece istiyor. Bunun hakkı olduğunu iddia ederek istiyor, sorumluluk almadan, alacaklı gibi istiyor. Buna karşılık bir grup kadın eşinin isteğini geri çevirmiyor ama sonunda sırtını dönmüş ve horlayan bir adamla kalakalıyor. Bir grup kadın duygusal olarak hazırlanmak ve ön sevişme yapmak istiyor ama olmuyor sonuç yine hüsran. Bir grup kadın yeterince uyarı almasına rağmen orgazm olmayı bilmiyor. Bir grup kadın ya haz almıyor ya da acı ve ağrı yaşıyor, olsun ve bitsin artık diyor. Tüm bu kadınlar yaklaşık % 80’i oluşturuyor. Bu kadınların farkında olanları cinsel hayatlarından memnun değil ve eminim erkekler de cinsel hayatlarından memnun değil. Cinselliğinin farkında olmayan kadınların eşleri de büyük oranla memnun değil. Yani aslında erkek orgazm bayrağını bırakmayarak kendine de zarar veriyor. Sonunda ise kadınlar isteksizlikle, görevini yapmamakla, günahkârlıkla suçlanıyor; çoğu zaman zorlanıyor, aldatılıyor. 

 

 Cinsellik kadının da erkeğinde karşılıklı haz ve doyum yaşaması için var.  Cinsellik kadın ve erkek aynı bedende kaynaşsın, yakınlaşsın, paylaşsın ve her ikisi de orgazm olsun diye var. Cinsellik kadın da, erkek de o gecenin sabahında mutlu uyansın diye var.  Yani işin özü şu ki; kadın elinden alınmış olan haz hakkını geri aldığında ancak iki taraf gerçekten mutlu olacak. Doymuş bir erkek, mutlu bir kadın eminim ki daha iyi konuşacak, anlaşacak. Hazır yeri gelmişken orgazm dediğimiz şey kalp atışının hızlandığı, kan basıncının arttığı, nefesin sıklaştığı, göz bebeklerinin büyüdüğü, dudakların koyulaştığı, göğüs uçlarının belirginleştiği, klitorisin ıslandığı sertleştiği ve içe doğru uzadığı, vücut ısısının arttığı; bu an hiç bitmesin denilen, hafif bir kendini kasmanın eklendiği ortalama 5-6 sn süren hem fiziksel hem de psikolojik rahatlamanın eşlik ettiği taçlanmadır . Ve eğer orgazm yoksa cinsellik bir angaryadır. Ve kimse angarya işlerle uğraşmak istemez. 

 

 Cinsellik karşılıklı alış verişin olduğu, iki tarafında memnun olması gereken bir paylaşımdır. Bir taraf memnun değilse o anda ya da zamanla diğer taraf da memnuniyetsizlik yaşayacaktır. Bu sebeple;

 

Sevgili erkekler, daha mutlu olmak için bile partnerinizin isteklerini ciddiye almalısınız. Kadın önce duygusal olarak hazırlanmak ister, hazırlayın zor değil.  Ön sevişme yapın, ortalama 15dk (çifte göre değişebilir) sürsün. Cinsellik konuşun, neyden hoşlanır sorun eşinize, haz almasını istediğinizi söyleyin. Eğer siz orgazm olmuşsanız ve eşiniz olmamış ise; öylece uyumayın sakın! Eşinizin de mutlu olmasını orgazma ulaşmasını sağlayın, birlikte uyuyun. Çünkü her kötü biten cinsellik, bir sonraki cinselliğin negatif başlamasına sebep olacaktır. Ve en önemlisi sadece kendi orgazmınıza sahip çıkın, kadının hakkı olanı ona vermedikçe gerçek doyuma ulaşamazsınız. İşgal ettiğiniz yerden bir adım geri çekilin bakın neler değişecek.

 

 Sevgili kadınlar, kendinizi tanıyın, size ne haz veriyor bunu keşfedin. Cinsel isteğiniz gökyüzünden ruhunuza inmeyecek, bunu aklınıza alacaksınız ki bedeniniz cinselliği arzulayacak. Unutmayın kadın için cinsellik sabah kalktığında başlar; kadın düşünür, hayal eder, hazırlanır, yatak kadın için sadece bir sonuçtur. Cinsellikte kendinizi önceleyin, partnerinizin mutluluğu için yapacağınız en iyi şey kendi hazzınıza odaklanmanız. Zaten bunun sonucu uyum içinde hazza ulaşmak olacaktır. Bazı günler de bırakın işi gücü yorulmadan yatın, biraz da kendiniz için enerjinizi kullanın. Unutmayın kadın cinselliğe zaman ayırmaz ise cinsel isteği olmaz.  Ve son olarak cinselliğine sahip çıkan kız çocukları ve buna saygı duyan erkek çocukları yetiştirin.

 

Sevgili çiftler cinsellik yatakta başlamaz, tercihe göre yatakta biter. Konuşun, her şeyi konuşun cinselliğinizi de konuşun, konuşun ki duygularınız şifa bulsun. Ne seversiniz, ne size haz verir konuşun, göz göze diz dize konuşun ki yakınlaşın. Çok sarılın, çok öpün, çok dokunun, bol bol iltifat edin, seni seviyorum deyin, birlikte duş alın, birlikte seçtiğiniz filmlerden izleyin, aynı anda uyumasanız da birlikte yatağa gidin, sarılın, küsseniz barışın. Bunları çok yaparsanız yakın hissedersiniz, yakın hissederseniz daha çok dokunursunuz ve cinsel isteğiniz artar.

 

 Uzun lafın kısası iyi gitmeyen bir cinsel hayat evliliğin %95’ini olumsuz etkiliyor. Türkiyede orgazm olamayan %80 kadın var. Mutluluğun cinsel doyumla bir ilgisi olmalı J okuyanlar okumayanlara, bilenler bilmeyenlere anlatsın. Kadın orgazm olsun, erkek bir de böyle görsün.