Online Psikoterapi

Online terapi, kişinin evden ayrılmasının mümkün olmadığı ya da destek almak istediği terapiste ulaşmanın mümkün olmadığı durumlarda; evinin konforunda, uzun mesafeleri aşmasına gerek kalmadan, ihtiyaç duyduğu desteği aldığı pratik bir terapi yöntemidir. Yaşadığımız pandemi sürecinde daha çok öne çıkmıştır ancak online psikolog desteği uzun zamandır etkili bir şekilde kullanılan bir psikolojik destek türüdür.

Online Terapiye Ne Zaman Başvurulmalıdır?

Yüz yüze terapiye ihtiyaç duyduğunuz durumlar için online terapi de geçerli bir yöntemdir ancak bazı riskli durumlar online psikolog desteği için uygun olmayabilir. Örneğin ağır travmatik yaşantılar, intihar düşüncesi, halüsinasyon görme gibi riskli durumlar için online psikoterapi uygun olmayabilir.

Online terapi almanız gereken durumlar;

İçinizden hiçbir şey yapmak gelmiyorsa ve hayat enerjiniz çekilmiş gibiyse, gelecek umutsuz ve şu an kötü ise,

Yoğun kaygı ve korku hali, belli belirsiz kaygı ve korkunuzla baş edememeniz durumunda,,

Yaşadığınız panik hali ile nefesinizi, kalp atışınızı ve diğer vücut tepkilerinizi kontrol edemiyorsanız

Tekrarlayan düşünce ve davranışlarınız varsa ve bunları yapmadığınızda yaşamaya devam edemiyorsanız online psikolog desteği alabilirsiniz

Online Cinsel Terapi

Cinsel sorunlar ertelenebilir sorunlar değildir. Cinsel sorunlar tedavi edilmediğinde hayat kalitesini düşürür ve evlilik içi sorunları arttırır. Çalışma şekliniz ve yaşam biçiminiz cinsel terapi almak ya da cinsel terapistinize ulaşmak için uygun değilse online cinsel terapi ile cinsel sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Online vajinismus tedavisi, online cinsel isteksizlik tedavisi, online ağrılı ve acılı birleşme (disparoni) sorunu tedavisi, online orgazm olamama (anorgazmi) sorunu tedavisi, güzel sevişme sanatı, evlilik öncesi online cinsel danışmanlık gibi konularda online cinsel terapi desteği alabilirsiniz.

Online Cinsel Terapi ile Cinsel Sorunlarımızdan Kurtulabilir Miyiz?

Danışanlarım tarafından sıkça sorulan bir soru; yüz yüze tedavideki gibi sonuç alabilir miyiz? Sizlerle yaptığım ön görüşme (telefonda konuşarak) ile sizin için uygun tedavi şeklini size söylüyor olacağım. Eğer online cinsel terapiye uygun olduğunuz sonucuna ulaşırsak elbette online cinsel terapi ile sorununuzdan kurtulacaksınız. Online cinsel terapi ile kendi güvenli alanınızda (evinizde) tedavi olduğunuz için tüm enerjinizi ve motivasyonunuzu tedavinin gerekleri için kullanıyor olacaksınız. Tedaviye başlarken negatif gibi görünen bazı unsurlar tedaviyi hızlandıran faktörlere dönüşebiliyor. Samsun’da vajinismus tedavisi olmak isteyen ama şehir dışında olan çiftlerim için online vajinismus tedavisi oldukça işlevsel bir seçenek.

Bazı sorunlar için ise online cinsel terapi uygun değildir. Travmatik yaşantıları olan, ileri düzey cinsel sorunlar yaşayan çiftler ile yüz yüze tedavi daha uygun olacaktır.