Vajinismus

Samsun Vajinismus

Vajinismus, ilişkiye girememe sorunu olarak da bilinir. Türkiye’ de her 10 kadından 1’i evlendiği ilk geceyi en kötü gece olarak tanımlar. Çünkü bu kadınlar eşleriyle severek evlenseler de, böyle bir sorun yaşayacaklarını düşünmeseler de, birleşmekten korkarlar ve kaçınırlar. Günlerce, aylarca hatta yıllarca birleşme yaşayamazlar. Vajinismus sorunu yaşayan kadınlar zamanla derin bir suçluluk, utanç,umutsuzluk yaşar, kendinden nefret eder ve hayal kırıklığına uğrarlar. Çiftte zamanla cinsel isteksizlik artar ve çocuk sahibi olamama kaygısı başlar.

 

Cinsel hayatın sorunlu olması evliliği %95 oranında olumsuz etkiler. Heyecanla keyifle başlamış ilişkide iletişim sorunları, akraba sorunları, ev işleri sorunları, sorumluluklarla ilgili sorunlar daha derinden ve şiddetli yaşanmaya başlar. Eşler yakınlıklarını ve inançlarını kaybetmeye başlarlar.

 

 

Vajinismus bir kaçınma ve erteleme sorunudur. Bu sebeple cinsel terapisti aramak, randevu almak ve çözüme başlamak çok zordur. Ama çözüme başlamak bitirmenin yarısıdır. Şu unutulmamalıdır ki; Vajinismus psikolojik bir sorundur ve çözümü % 100 vardır.

 

 

İlk seansta vajinismus sorununun türü ve çifte nasıl bir çözüm programı uygulanacağı belirlenir. En pratik ve en kısa zamanlı çözüm programı ile vajinismus sorunundan kurtulma fikri çiftin motivasyonunu arttıracaktır.

 

 

 

Farklı çözüm programları;

- 3 seanslık çözüm programı,
- 3 günlük çözüm programı ( ortalama 5 seans),
- 4 günlük çözüm programı (ortalama 6 seans),
- 5 günlük çözüm programı ( ortalama 7 seans),

 

 

 

Ağrısız- acısız, haz dolu birleşme sonucu ile çiftimizin çözümümüzü sonlandırıyoruz. Unutmayın Vajinismus kader değildir ama evliliğin kaderini değiştirir!